Ogłoszenie parafialne - 8.08.2021 r.

XIX Niedziela zwykła

1.W przyszłą niedzielę przypada w kościele Uroczystość Wniebowzięcia NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY w naszej parafii odpust maryjny, po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła. Podczas każdej Mszy świętej po komunii świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów.

2. W tym tygodniu w liturgii przypada: w poniedziałek obchodzimy Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża Dziewicy i Męczennicy, we wtorek Święto św. Wawrzyńca Diakona i Męczennika w środę, Wspomnienie św. Klary, w sobotę Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego Kapłana i Męczennika.

3.Znaleziono łańcuszek z medalikiem wiadomość u ks. Proboszcza.

4.Przypominamy, że sierpień jest czasem wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych. Zapraszamy naszych Parafian do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości w naszej Ojczyźnie.

5.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz naszego Dziennika.

6. W piątek 13.08 b.r. nabożeństwo fatimskie. Po mszy wieczornej procesja wokół kościoła z figurą Matki Bożej oraz różaniec.