Ogłoszenia parafialne - 30.04.2023 R.

30.04.2023

IV Niedziela Wielkanocna

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego, pod hasłem Powołani w Kościele. Pamiętajmy o modlitwie o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  2. Rozpoczyna się maj, miesiąc, w którym w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszej Maryi Pannie. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe będą odprawiane w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedziele i święta o godz. 17:30. Zachęcamy wiernych do ozdabiania przydrożnych kapliczek i do śpiewania Litanii Loretańskiej. 8 maja, na godzinę 16:00 zapraszamy na nabożeństwo majowe i Mszę świętą przy kapliczce przy ul. Czekoladowej, natomiast 16 maja, na godz. 16:00 na nabożeństwo i Mszę świętą przy kapliczce przy ul. Makowej.
  3. 1 maja, w poniedziałek, Kancelaria Parafialna będzie nieczynna
  4. 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze święte wg porządku niedzielnego. Tego dnia Kancelaria Parafialna będzie nieczynna.
  5. 4 maja pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy świętej wieczornej i nabożeństwie modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne.
  6. 5 maja przypada I piątek miesiąca. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, spowiedź od 6:45 i od 17:00. Adoracja do godz. 20:00. Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  7. 6 maja przypada I sobota miesiąca. Różaniec o godz. 17:30. O godz. 18:00 Msza św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy św. adoracja pokutna za Warszawę od 19:15 do 20:30.
  8. W przyszłą niedzielę, 7 maja, pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie Adoracja i procesja Eucharystyczna. O godz. 19:00, spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w salce Domu Parafialnego.
  9. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Józefa, Rzemieślnika, we wtorek, św. Atanazego, biskupa i Doktora Kościoła, w środę Uroczystość NMP Królowej Polski, we czwartek wspomnienie św. Floriana, Męczennika, w sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Naszego Dziennika.