Ogłoszenia parafialne - 30.05.2021 r.

Uroczystość Trójcy św.

1. Dzisiaj obchodzimy patronalne święto arcybractwa Trójcy Przenajświętszej. Msza św. w ich intencji o godz. 12.00, a po niej spotkanie w namiocie przy Starej Plebanii.
  2. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 12.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. Po sumie o godz. 12.00 wyruszy procesja do 4 ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie przy figurce Matki Bożej na rogu ul. Przyczółkowej i Przekornej; drugi ołtarz przy domu sióstr felicjanek; trzeci ołtarz przy bramie przy Starej Plebanii; czwarty ołtarz na tyłach Starej Plebanii.
  3. Od piątku do przyszłego czwartku po Mszy św. wieczornej zapraszamy z racji Bożego Ciała na procesje eucharystyczne.
  4. Siostra Jolanta zaprasza na próbę dzieci, które chcą podczas procesji Bożego Ciała sypać kwiatki (dziewczynki) i chłopców, którzy chcą nieść symbole eucharystyczne na próbę we wtorek o godz. 19.15 przed kościołem.
  5. 6 czerwca o godz. 18.00 w niedzielę odbędzie się w naszej parafii uroczystość bierzmowania. Prosimy, aby osoby niezwiązane z kandydatami przyszły tego dnia na inne Msze św. Zapraszamy kandydatów na próby przed bierzmowaniem we wtorek 1 czerwca o godz. 19.00  i w piątek 4 czerwca o godz. 20.00. Spowiedź dla kandydatów w środę 2 czerwca o godz. 19.00.
  6. Od wtorku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe: w niedzielę i uroczystości przed Mszą św. o godz. 17.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę 6 czerwca z racji wieczornej uroczystości bierzmowania nabożeństwo czerwcowe odbędzie się po sumie o godz. 12.00.
  7. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  8. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź rano od godz. 6.45 i popołudniu od godz. 17.00. Wizyta u chorych od godz. 9.00. Msza św. o NSPJ o godz. 18.00, Adoracja NS do godz. 20.00.
  9. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17.30 różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu NMP. Msza św. o godz. 18.00. Adoracja pokutna za Warszawę i naszą parafię do godz. 20.00.
  10. W przyszłą niedzielę 6 czerwca obchodzimy XIV Święto Dziękczynienia. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszki na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  11. Kandydatów do bierzmowania z grupy młodszej zapraszamy na kolejne wspólne spotkanie za 2 tygodnie w niedzielę 13 czerwca o godz. 19.00.
  12. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek święto Nawiedzenia NMP; we wtorek wspomnienie św. Justyna. Męczennika; w sobotę wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  13.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego.