Ogłoszenia parafialne - 30.01.2022 R.

IV Niedziela Zwykła

1. W związku z sytuacją epidemiczną, wizyta duszpasterska zmieniła formułę
    i przebiega w następujący sposób: księża odwiedzają Rodziny tylko na zaproszenie. Zaproszenia składamy w kancelarii parafialnej, w zakrystii po Mszach świętych lub przez telefon – 785 – 593 – 335. Od 14 lutego, dodatkowo, rozpoczną się Msze święte dla Parafian z ulic, których dotychczas nie odwiedziliśmy.
  2. Rozpoczęły się ferie zimowe. Podczas wyjazdów pamiętajmy o niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwie.
  3. 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, tradycyjnie nazywane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 16:00 i 18:00. Na początku Mszy świętej poświęcenie Gromnic. W tym dniu obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego, modlimy się za osoby, które przez śluby służą Bogu i ludziom w zakonach i instytutach świeckich. Dziękujemy też Bogu za Siostry Felicjanki, posługujące w naszej Parafii. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona zostanie na zakony klauzurowe.
  4. 4 lutego przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa
    o godz. 18:00, spowiedź od 6:30 i od 17:00. Adoracja do godz. 20:00. Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  5. 5 lutego przypada I sobota miesiąca. Różaniec o godz. 17:30. Po Mszy św. adoracja pokutna za Warszawę od 19:15 do 20:30.
  6. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosco, Kapłana; we czwartek wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika (jest z nim związany obrzęd błogosławieństwa świecami, odbędzie się ono podczas Mszy św. porannej); w sobotę wspominamy św. Agatę, Dziewicę i Męczennicę.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.