Ogłoszenia parafialne - 29.11.2020 r.

I Niedziela Adwentu Rok B - 29.11.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Dzięki życzliwości i pomocy ks. Ireneusza oraz ks. Tadeusza porządek Mszy św. dzisiaj jak w każdą niedzielę. Dziękujemy za dotychczasową pomoc w celebracji Mszy św. w niedziele i dni powszednie.
  3. Jutro w poniedziałek rozpoczynamy roraty czyli poranne Msze św. o Najświętszej Maryi Pannie. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby przychodziły z lampionami. Tradycyjnie najpierw będą śpiewane godzinki (prosimy o zaangażowanie parafian w śpiew z racji nieobecności pana organisty), a następnie Msza św.
  4. W tym tygodniu w dni powszednie nie będzie codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będzie tylko dzisiaj i w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 do Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
  5. Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna w poniedziałek tylko rano od godz. 8.00 do 9.00,    a we wtorek, środę. czwartek i piątek tylko po południu od godz. 16.00 do 17.00.
  6. Spowiedź w tym tygodniu w dni powszednie będzie tylko popołudniu od godz. 17.30.
  7. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chorych kapłanach i naszym organiście.
  8. W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo powołaniowe,     które prowadzą siostry felicjanki. Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym Kapłanie. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
  9. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź tylko po południu od godz. 17.00. Tylko ks. Stanisław odwiedzi swoich chorych. Pozostali księża z racji choroby nie odwiedzą swoich chorych.
  10. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18.00. Spowiedź tylko popołudniu od godz. 17.30.
  11. Kandydatów do bierzmowania z I klas Liceum zapraszam w przyszłą niedzielę 6 XII po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 na wspólne spotkanie.
  12. Prosimy, aby osoby, których intencje nie zostały odprawione w zeszłym tygodniu, zgłosiły się do księdza w celu ustalenia nowego terminu zamówionych Mszy św..
  13. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek uroczystość św. Andrzeja, apostoła; w czwartek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, misjonarza; w piątek św. Barbary, patronki górników.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Małego Gościa Niedzielnego oraz Naszego Dziennika.