Ogłoszenia parafialne 28.11.2021 r.

I Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i okres Adwentu, pod hasłem „Posłani w Pokoju Chrystusa”. W naszej parafii, Msze św. roratnie będą odprawiane w dni powszednie,
    o godz. 6:30. Zapraszamy dzieci i rodziców. Po Mszy świętej będzie herbata dla dzieci w salce katechetycznej.
  2. Dzisiejsza taca będzie przeznaczona na potrzeby naszego parafialnego oddziału Caritas, środki będą przeznaczone na paczki dla ubogich rodzin, na czas świąt Bożego Narodzenia. Natomiast po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Po wieczornej Mszy świętej, tradycyjna modlitwa dziękczynna za koronację obrazu Matki Bożej Tęskniącej.
  3. Dziś, o godz. 19:00, w salce domu parafialnego, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Dziś o godz. 16:00, Msza święta dla Dzieci i Rodziców ze szkoły Lindego, przygotowujących się do I Komunii świętej.
  5. Dziś, po Sumie, poświęcimy tablicę upamiętniającą ks. kan. Bogdana Jaworka, która znajduje się na cmentarzu parafialnym.
  6. W naszej Parafii trwa nowenna w intencji Ojczyzny, za wstawiennictwem
    św. Andrzeja Boboli. 30 listopada o godz. 17:00 odprawimy Drogę Krzyżową
    w intencji pokoju i bezpieczeństwa naszego Kraju. O godz. 18:00 nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli, które nasza Parafia otrzymała
    z Sanktuarium Narodowego w Warszawie. Po Mszy świętej krótka Adoracja, litania do św. Andrzeja Boboli i błogosławieństwo relikwiami.
  7. 14 grudnia (wtorek), o godz. 19:00 nastąpi I spotkanie synodalne w naszej Parafii. Rozpoczniemy modlitwą w Kościele, a następnie udamy się na zebranie do salki parafialnej. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich Parafian, zainteresowanych włączeniem się w proces synodalny.
  8. 2 grudnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  9. 3 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, spowiedź od 6:15 i od 17:00. Adoracja do godz. 20:00.
    Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  10.  4 grudnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza o Niepokalanym Sercu NMP
    o godz. 18:00. Różaniec o godz. 17:30, Adoracja pokutna za Warszawę po Mszy św., do godz. 20:00. Na Mszy świętej będzie wystawiona księga pokutna, w której możemy wpisywać nasze indywidualne postanowienia pokutne i adwentowe.
  11.  W przyszłą niedzielę, 5 grudnia, I niedziela miesiąca. Po Sumie Adoracja i procesja
    w Kościele.
  12. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek święto św. Andrzeja Apostoła,
    w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana, w sobotę wspomnienie
    św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Wszystkim Solenizantom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa i opieki Świętych Patronów.
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.