Ogłoszenia parafialne - 27.11.2022 R.

1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który wprowadza nas w nowy rok liturgiczny. W naszej parafii, Msze św. roratnie będą odprawiane w dni powszednie (od poniedziałku do soboty), o godz. 6:30. Zapraszamy dzieci i rodziców. Po Mszy świętej będzie herbata dla dzieci w salce katechetycznej.
  2. Siostry Felicjanki obchodzą stulecie Prowincji Warszawskiej. Podczas Mszy św. o godz. 12 będziemy modlić się w intencji Sióstr posługujących w naszej Parafii. Po Mszy świętej Siostry zapraszają na ciasto do Sali Parafialnej.
  3. Dziś, o godz. 9:00 Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji TRWAM, Ojczyzny i Ofiarodawców. Po  wszystkich Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na media katolickie.
  4. Dziś o godz. 16:00, Msza święta dla Dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej.
  5. W poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej, modlitwa dziękczynna za koronację obrazu Matki Bożej Tęskniącej. O godz. 19:00 natomiast spotkanie dla Rodziców Dzieci przygotowujących się
    do I Komunii świętej. Zapraszamy do kościoła.
  6. 30 listopada przypada 2. rocznica śmierci ks. Bogdana Jaworka. Msza święta w jego intencji godz. 6:30. Tego dnia zapraszamy także na premierę filmu "Zakochaj się w Powsinie", na godz. 18:30 do Domu Parafialnego.
  7. 1 grudnia przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Informujemy, że w okresie Adwentu nie będzie nabożeństwa Godziny Świętej
    w godzinach 23 – 24.
  8. 2 grudnia przypada pierwszy piątek miesiąca. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 18:00, spowiedź od 6:15 i od 17:00. Adoracja do godz. 20:00. Chorych odwiedzimy od godz. 9:00.
  9. 3 grudnia przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 18:00. Różaniec o godz. 17:30, Adoracja pokutna za Warszawę po Mszy św., do godz. 20:30.
  10. 4 grudnia I niedziela miesiąca. Po sumie adoracja i procesja eucharystyczna. Tego dnia zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie wspólne, o godz. 19:00, do Domu Parafialnego.
  11. W naszej parafii chcemy stworzyć kolejny krąg Kościoła Domowego. Zapraszamy małżeństwa, które pragną pogłębić swoją duchowość do zaangażowania się w życie Kościoła. Osoby chętne prosimy
    o kontakt z ks. Mikołajem, po Mszach świętych lub w Kancelarii Parafialnej.
  12. W naszej Parafii, rekolekcje adwentowe będą trwały w dniach 18 – 20 grudnia. Szczegóły w nowym numerze Wiadomości Powsińskich.
  13. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są nowe numery Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.