Ogłoszenia parafialne - 21.05.2023 R.

21.05.2023

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dziś przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 10:30 i 12:00 Dzieci ze szkoły w Powsinie i szkoły Lindego przyjmą I Komunię Świętą. Wszystkie Dzieci
    i Rodziców polecamy opiece Matki Bożej Tęskniącej. O godz. 19:00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  2. W poniedziałek, na godz. 16:00, zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo majowe przy kapliczce
    w Okrzeszynie.
  3. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiana jest codziennie, podczas nabożeństwa majowego.
  4. W przyszłą sobotę 14 diakonów z Archidiecezji Warszawskiej przyjmie święcenia Prezbiteratu. Pośród nich sakrament kapłaństwa przyjmie ks. Piotr Lipiec, który w ostatnich miesiącach odbywał u nas praktykę pastoralną. Msza święta prymicyjna ks. Piotra, w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 12:00.
  5. W sobotę, po nabożeństwie majowym, rozpoczniemy uroczyste czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Po adoracji celebrować będziemy Godzinę Czytań. Nabożeństwo trwać będzie do 21:00.
  6. W przyszłą niedzielę, o godz. 9:00, Msza święta w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam, Ofiarodawców i Ojczyzny.
  7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 15 – 21 października. Informacje
    i zapisy u ks. Proboszcza, ilość miejsc ograniczona.
  8. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: wspomnienie św. Rity z Cascii, w środę wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w piątek św. Filipa Neri, kapłana.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.