Ogłoszenia parafialne - 20.06.2021 r.

XII Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci ze szkoły Lindego z Kabat. Prosimy parafian, aby uczestniczyli we Mszach św. w innych godzinach. W poniedziałek, wtorek i w środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 dzieci komunijne i ich rodzice będą przeżywać Biały Tydzień.
  2. Kandydatów do bierzmowania z klas I Liceum zapraszamy na ostatnie spotkania w grupach przed wakacjami dzisiaj  w niedzielę o godz. 19.00.
  3. Od dzisiejszej niedzieli 20 czerwca przestaje obowiązywać udzielona przez biskupów dyspensa od udziału we Mszy św. niedzielnej. Katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. w kościele.
  4. W parafii w Klarysewie przy kościele dzisiaj w niedzielę 20 czerwca odbywa się akcja honorowego oddawania krwi w godz. 9.30 - 13.00.
  5. W tym tygodniu obchodzi imieniny ks. Jan Świstak. Msza św. w jego intencji w czwartek 24 czerwca o godz. 18.00.
  6. W piątek 25 czerwca Msza św. o godz. 18.00 na zakończenie roku szkolnego w intencji dzieci i młodzieży. Spowiedź od godz. 17.30.
  7. W przyszłą niedzielę 27 czerwca o godz. 9.00 Msza św. w intencji Radia Maryja, TV Trwam, ofiarodawców wspomagających Radio Maryja i TV Trwam oraz naszej ojczyzny. Po Mszy św. spotkanie w salce parafialnej. Zbiórka ofiar do puszki na po każdej Mszy św.
  8. Przypominamy, że w sobotę na Mszy św. wieczornej nie przyjmujemy intencji za zmarłych. Msza św. w sobotę o godz. 18.00 jest odprawiana zawsze za osoby żyjące.
  9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi zakonnika; w czwartek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru miesięcznika Małego Gościa Niedzielnego.
  11.  Decyzją ks. kardynała Kazimierza Nycza wikariusz naszej parafii ks. Stanisław Podgórski zostaje odwołany z urzędu wikariusza parafii św. Elżbiety i od dnia 26 sierpnia 2021 r. obejmuje urząd wikariusza parafii św. Karola Boromeusza w Warszawie na Powązkach. Na jego miejsce został mianowany z dniem 26 sierpnia neoprezbiter ks. Mikołaj Derentowicz. Ks. kardynał Kazimierz Nycz mianował również ks. Grzegorza Demczyszaka na urząd rezydenta w naszej parafii.