Ogłoszenia parafialne 19.12.2021 r.

IV Niedziela Adwentu

1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. W naszej parafii, Msze św. roratnie będą odprawiane o godz. 6:30, do 24 grudnia włącznie. Zapraszamy dzieci i rodziców. Po Mszy świętej dzieci mogą zjeść posiłek i napić się herbaty, w salce katechetycznej.
  2. Rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Grzegorz Demczyszak. Nauki głoszone będą dziś, na wszystkich Mszach świętych, a w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00 i 18:00. Księża spowiadać będą w niedzielę podczas Mszy świętych, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 8:30 i 17:00. Zachęcamy, by spowiedzi przedświątecznej nie odkładać na ostatnią chwilę.
  3. We wtorek 21.12., na zakończenie rekolekcji, po Mszy św. o 18.00, zapraszamy na spotkanie z należącą do Instytutu Prymasowskiego Panią Iwoną CZARCIŃSKĄ - świadkiem życia i świętości bł. Prymasa Wyszyńskiego. Spotkanie rozpocznie się w domu parafialnym o 19.00 projekcją krótkiego, nigdzie dotąd nie wyświetlanego, filmu o Prymasie.
  4. 14 grudnia, odbyło się I spotkanie synodalne. Następne odbędzie się 11 stycznia 2022, o godz. 19:00 w salce parafialnej.
  5. Dziś, o godz. 19:00, w salce domu parafialnego, odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – jest to pierwsze spotkanie w grupach.
  6. Opłatki wigilijne można nabyć u pana Organisty i u Siostry w zakrystii. Prosimy nie wchodzić na chór, pan Organista, po Mszy świętej, będzie przy stoliku pod chórem.
  7. W dniu dzisiejszym, do naszej Parafii dociera Światełko Betlejemskie. Zostanie uroczyście wprowadzone do naszego Kościoła, podczas Mszy św. o godz. 10:30. Zachęcamy do przynoszenia świec i lampionów, dzięki którym światełko można zabrać do domów rodzinnych.
  8. 24 grudnia wigilia. Tego dnia nieczynna będzie kancelaria parafialna, nie ma także Mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo Słowa Bożego o godz. 23:30, Pasterka o 24:00.
  9. 25 grudnia nie ma Mszy św. o godz. 7:00. Tego dnia Msze święte będą sprawowane o godz. 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00.
  10. W przyszłą niedzielę, 26 grudnia, po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszki na Radio Maryja i Telewizję TRWAM.
  11. Ks. kard. Kazimierz Nycz udzielił dyspensy na dzień 31 grudnia, od obowiązku zachowania pokutnego charakteru piątku oraz od obowiązku wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, osobom przebywającym na terenie Archidiecezji Warszawskiej. Korzystający z dyspensy powinni odmówić modlitwę w intencjach papieża Franciszka oraz podjąć zadośćuczynienie w wybranej formie: wypełniając uczynki miłości lub przez ofiarowanie jałmużny.
  12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.