Ogłoszenia parafialne - 14.03.2021 R.

IV Niedziela Wielkiego Postu Rok B - 14.03.2021 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10.30 - 7 chłopców zostanie włączonych do grona kandydatów na ministrantów.
  2. Dzisiaj w niedzielę o godz. 16.00 Msza  św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z Powsina.
  3. Rozpoczęliśmy w środę po Mszy św. wieczornej nowennę do św. Józefa, która będzie odmawiana codziennie do czwartku 18 marca włącznie jako przygotowanie do uroczystości św. Józefa w piątek 19 marca. Przypominamy, że papież Franciszek ogłosił św. Józefa patronem obecnego roku liturgicznego. Można uzyskać odpust zupełny z racji roku św. Józefa, m.in. wierni, którzy na wzór św. Józefa spełnią uczynek miłosierdzia względem ciała lub względem duszy będą mogli otrzymać dar odpustu zupełnego pod następującymi warunkami: oderwanie się w duchu od wszelkiego grzechu, nawet lekkiego, Komunia eucharystyczna, sakramentalna spowiedź i modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które będą trwały od niedzieli do środy. Będzie je prowadził sercanin o. Michał Olszewski. Nauki będą głoszone w niedzielę podczas każdej Mszy św., a w poniedziałek, wtorek i środę  podczas Mszy św. o godz. 9.00 i 18.00. Spowiedź codziennie rano od godz. 8.30, a wieczorem od godz. 17.30.
  5. Z racji obecnej sytuacji ograniczenia nauki stacjonarnej w szkołach, która uniemożliwia zorganizowanie tradycyjnych rekolekcji dla dzieci i młodzieży w parafiach, Archidiecezja Warszawska przygotowała je w formie online, oddzielnie dla uczniów szkół podstawowych, liceów, techników. Na stronie parafialnej naszej parafii podajemy link do tych rekolekcji.

1. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy na kolejne spotkania w grupach z animatorami do salki katechetycznej w następujących terminach: grupę dziewcząt za tydzień 21 marca o godz. 19.00, a grupę męską za 2 tygodnie 28 marca o godz. 19.00.
  2. W przyszłym tygodniu będziemy zbierać ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. Dnia 26.03 w piątek odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa z Kościoła NMP w Rososzy do naszego kościoła w Powsinie – więcej informacji na plakacie przy drzwiach wejściowych i na stronie www.edk.org.pl
  4.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Wiadomości Powsińskich oraz Naszego Dziennika.