Ogłoszenia parafialne - 14.02.2021 r.

VI Niedziela Okresu Zwykłego Rok B - 14.02.2021 r.

1. Wznawiamy spotkania przygotowujące do I Komunii św. dla rodziców i dzieci komunijnych z klas 3. Msza św. dla grupy z Powsina będzie dzisiaj w niedzielę 14 lutego o godz. 16.00, a spotkanie dla rodziców w poniedziałek 15 lutego o godz. 19.00 na Sali katechetycznej. Msza św. dla grupy ze szkoły Lindego w niedzielę 21 lutego o godz. 16.00, a spotkanie dla rodziców  w poniedziałek 22 lutego  o godz. 19.00 na Sali katechetycznej.
  2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy w modlitwie o osobach uzależnionych od alkoholu.
  3. W najbliższym tygodniu w Środę Popielcową rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu. Mszę św. tego dnia o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły wiernych od 18 do 60 roku życia. Post ścisły jest to powstrzymanie się od pokarmów mięsnych oraz spożycie 1 posiłku do syta. Pozostałych wiernych od 12 roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W Środę Popielcową kancelaria będzie czynna tylko popołudniu, rano z racji Mszy św. o godz. 9.00 będzie zamknięta.
  5. Od najbliższego piątku 19 lutego rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej – dla dzieci o godz. 17.00, a dla dorosłych o godz. 18.30, zaś od przyszłej niedzieli 21 lutego o godz. 17.00 rozpoczynamy nabożeństwa Gorzkich Żali.
  6. Ks. Stanisław zaprasza młodzież od klas 8 i starszych na spotkania grupy młodzieżowej Niniwa. Na każdym spotkaniu jest modlitwa, temat biblijny, a następnie wspólna rekreacja, np. gry planszowe, ping-pong i bilard.
  7. W przyszłą niedzielę 21 lutego po Mszy św. o godz. 19.00 spotkania w grupach z animatorami dla kandydatów do bierzmowania.
  8. Jest jeszcze do zabrania z zakrystii styczniowy numer Wiadomości Powsińskich, który w większości był poświęcony ś. p.+ ks. Bogdanowi Jaworkowi.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Małego Gościa Niedzielnego, nowego numeru Wiadomości Powsińskich oraz Naszego Dziennika.