Ogłoszenia parafialne - 12.06.2022 R.

1. 9 czerwca, w naszej Parafii pożegnaliśmy ś. p. ks. Jana Świstaka, długoletniego proboszcza. Dziękujemy Wszystkim grupom parafialnym, biorącym udział w uroczystościach pogrzebowych. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce siostry Elwiry, sióstr Felicjanek, Kół Różańcowych, chóru, służby liturgicznej, Powsinian, Straży Pożarnej, orkiestry dętej, przedstawicieli Szkoły Podstawowej, Centrum Kultury i Wszystkich Osób, biorących udział w pogrzebie.
  2. Dziś o godz. 12:00 Msza święta w intencji Bractwa Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy spotkanie w Sali Parafialnej, a o godz. 18:00 Msza święta w intencji Ojczyzny.
  3. W poniedziałek, po Mszy świętej wieczornej procesja fatimska wokół Kościoła. Tego dnia kancelaria parafialna będzie wyjątkowo nieczynna.
  4. Siostra Jolanta zaprasza Bielanki na próbę przed procesją Bożego Ciała. Próba odbędzie się we wtorek, o godz. 19:15.
  5. We czwartek obchodzimy uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7:00, 9:00, 12:00 i 18:00. Po sumie, ulicą Przyczółkową i Gronową przejdzie procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy o dekorację emblematami religijnymi trasy procesji.
  6. W nocy, z czwartku na piątek, w godz. 23 – 24, organizujemy Godzinę Świętą, z Adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie.
  7. W przyszłą sobotę, 18 czerwca, ks. Mikołaj zaprasza ministrantów wraz z rodzicami na godz. 11:00, na spotkanie przy grillu, podsumowujące rok formacji ministranckiej.
  8. W niedzielę, 19 czerwca, po Mszy świętej wieczornej, spotkanie w grupach dla kandydatów do bierzmowania.
  9. 26 czerwca, w niedzielę, zapraszamy na Piknik Parafialny dla rodzin. Odbędzie się on na placu przy starej plebanii, w godzinach 11:30 – 14:00. W planach wiele atrakcji dla dzieci i Rodziców. Zapraszamy także rodziny z Ukrainy, które zamieszkują na terenie naszej Parafii.
  10. W tym tygodniu w Liturgii obchodzić będziemy: w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Kapłana i Doktora Kościoła, we wtorek wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika, w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.