Ogłoszenia parafialne - 12.03.2023 R.

12.03.2023

III niedziela Wielkiego Postu

1. Dziś zapraszamy na godz. 18:00, na Mszę św. w intencji Ojczyzny. Będziemy się modlić za wstawiennictwem Patronów Polski – św. Andrzeja Boboli i św. Wojciecha. Po Mszy św. nabożeństwo pokutne.
  2. Dziś w parafii w Klarysewie w godzinach 9:30 - 13:30 można oddawać krew. Punkt pobrań znajduje się w Domu Parafialnym.
  3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. W piątki, na Drogę Krzyżową zapraszamy: dzieci, na godzinę 17:00, dorosłych na godzinę 18:30. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17:00. Po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się procesja Eucharystyczna w kościele.
  4. Jutro, 13 marca, przypada 10. rocznica wyboru papieża Franciszka na stolicę Piotrową. Ks. kard. Kazimierz Nycz zaprasza na Mszę świętą dziękczynną z udziałem Episkopatu Polski i Nuncjusza Apostolskiego do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie na godz. 18:00. Szczegóły zaproszenia znaleźć można w gablocie przed kościołem.
  5. Ksiądz Mikołaj zaprasza młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej i starszą do udziału w spotkaniach grupy młodzieżowej. Najbliższe spotkanie odbędzie się w piątek, 17 marca, o godz. 19:00, w sali Domu Parafialnego.
  6. 24 lutego, do polskich kin trafił film Opiekun, produkcja oparta na faktach, opowiadająca o ludziach, w których życie niespodziewanie wkroczył św. Józef, Oblubieniec NMP. Zachęcamy, by wybrać się do kina.
  7. W przyszłą niedzielę, 19 marca, o godz. 16:00 Msza święta dla Dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej, natomiast o godz. 19:00 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  8. Małżeństwa z naszej Parafii zapraszamy do włączenia się we wspólnotę Kościoła Domowego. Pary zainteresowane pogłębieniem życia duchowego prosimy o kontakt z ks. Mikołajem.
  9. Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny przypada w tym roku
    w poniedziałek, 20 marca, ponieważ 19 marca to niedziela, która jako dzień świętowania Zmartwychwstania Chrystusa, jest wyżej w tabeli kalendarza liturgicznego niż uroczystości związane ze świętymi Pańskimi.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.