Ogłoszenia parafialne - 11.12.2022 R.

11.12.2022

Trzecia Niedziela Adwentu

1. Dziś po Sumie spotkanie dla Kół Żywego Różańca.
  2. W przyszłym tygodniu rozpoczynamy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzić będzie o. Grzegorz Filipiuk. Nauki głoszone będą w niedzielę,
    18 grudnia, na wszystkich Mszach świętych, a w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00
    i 18:00. Księża spowiadać będą w niedziele podczas Mszy świętych, natomiast
    w poniedziałek i wtorek o godz. 8:30 i 17:30. Zachęcamy, by spowiedzi przedświątecznej nie odkładać na ostatnią chwilę.
  3. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę, 18 grudnia, o godz. 19:00, w salce domu parafialnego, odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Na stoliku pod chórem wystawione są świece Caritas do zapalenia podczas Wieczerzy Wigilijnej. Ofiary składane za świece będą przeznaczone na potrzeby parafialnego Caritasu.
  5. Opłatki wigilijne można nabyć u pana Organisty i u siostry w zakrystii. Prosimy nie wchodzić na chór, pan Organista, po Mszy świętej będzie przy stoliku pod chórem.
  6. W przyszłą niedzielę, Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Ponadto, podczas Mszy św. o godz. 10:30 grupa harcerzy wprowadzi do naszego Kościoła Światełko Betlejemskie.
  7. W naszej parafii chcemy stworzyć kolejny krąg Kościoła Domowego. Zapraszamy małżeństwa, które pragną pogłębić swoją duchowość do zaangażowania się w życie Kościoła. Osoby chętne prosimy o kontakt z ks. Mikołajem, po Mszach świętych lub
    w Kancelarii Parafialnej.
  8. Klerycy z III roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie zapraszają na sztukę pod tytułem Wieczernik. Darmowe wejściówki można rezerwować za pomocą strony internetowej [email protected].
  9. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie NMP z Guodalupe, we wtorek wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy, a w środę św. Jana od Krzyża, Kapłana i Doktora Kościoła.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.