Ogłoszenia parafialne 05.12.2021 r.

II Niedziela Adwentu

1. Trwamy w radosnym oczekiwaniu na przyjście naszego Zbawiciela. W naszej parafii, Msze św. roratnie odprawiane są w dni powszednie, o godz. 6:30. Zapraszamy dzieci i rodziców. Po Mszy świętej dzieci mogą zjeść posiłek i napić się herbaty, w salce katechetycznej.
  2. Dziś, o godz. 19:00, w salce domu parafialnego, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Dziś I niedziela miesiąca. Po Sumie Adoracja i procesja w Kościele.
  4. Dziś przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspomagajmy modlitwą chrześcijan żyjących na terenie dawnego Związku Radzieckiego.
  5. W poniedziałek, 6 grudnia, wspominamy św. Mikołaja, biskupa. Jest to też dzień imienin naszego wikariusza, ks. Mikołaja. Msza św. W jego intencji, o godz. 6:30.
  6. W środę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godzinie 12 będzie możliwość Adoracji – jest to tzw. Godzina Łaski.
  7. W przyszłą niedzielę, o godz. 16:00 Msza święta dla Dzieci i Rodziców przygotowujących się do I Komunii świętej ze szkoły w Powsinie.
  8. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie  św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. W czwartek wspomnienie św. Jana Diego, świadka objawień Matki Bożej w Guadalupe.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.