Ogłoszenia parafialne - 04.09.2022 R.

1. Dziś 1. niedziela miesiąca, po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  2. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pamiętajmy, że lekcje religii w szkole są elementem przygotowania do Sakramentów Świętych i stanowią wsparcie w wychowaniu młodych ludzi do dojrzałej wiary.
  3. 18 września, w niedzielę, o godz. 16:00, ksiądz Proboszcz zaprasza do kościoła Rodziców Dzieci z klas 3 szkoły podstawowej, na pierwsze spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej. Jest to pierwsze spotkanie organizacyjne, bez Mszy św.
  4. 8 września (czwartek) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza święta w intencji Rolników o godz. 7 rano. Podczas Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00 błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
  5. W naszej parafii rozpoczyna dziś swoją praktykę duszpasterską ks. diakon Piotr Lipiec. Taka praktyka przy parafii jest ostatnim etapem przygotowującym kandydata do święceń kapłańskich. Ksiądz Diakon będzie posługiwał przy ołtarzu, głosił homilie, posługiwał w Kancelarii Parafialnej i odbywał praktyki katechetyczne w szkole. Witamy serdecznie księdza Piotra w Powsinie i życzymy mu wielu Łask przez pośrednictwo Matki Bożej Tęskniącej.
  6. Ksiądz Mikołaj zaprasza chłopców z klas 4 i starszych do włączenia się do służby przy ołtarzu. Spotkanie dla kandydatów na ministrantów w sobotę, 10 września, o godz. 9:00, w Sali Domu Parafialnego. Ministranci starsi spotykają się o godz. 10:00. Zachęcamy do podjęcia tej zaszczytnej służby.
  7. W poniedziałek, 12 września, przypada 1. rocznica beatyfikacji Stefana kard. Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Msza święta dziękczynna, o godz. 18:00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- We środę bł. Ignacego Kłopotowskiego.

1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, oraz Naszego Dziennika.