Ogłoszenia parafialne - 04.04.2021 R.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego Rok B

1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Tajemnica Zmartwychwstania przypomina nam o miłości Boga do nas, o sądzie ostatecznym i powołaniu do życia wiecznego w niebie.
  2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. wg  porządku niedzielnego. W tym dniu w całej Polsce ofiary do puszek są przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  3. Do chorych udamy się w piątek 9 kwietnia (wyjątkowo w II piątek miesiąca) od godz. 9.00. W piątek z racji Oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. Kontynuujemy odmawianie nowenny do Bożego Miłosierdzia wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie aż do soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00
  5. W niedzielę w święto Bożego Miłosierdzia koronka do Bożego Miłosierdzia będzie odmawiana o godz. 15.00. Osoby, które w tym dniu przystąpią do sakramentu pokuty i Eucharystii otrzymają odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i darowanie kar za grzechy.
  6. Zapraszamy również za tydzień 11 kwietnia dzieci komunijne z Powsina i ich rodziców na Mszę św. o godz. 16.00.
  7. Kandydatów do bierzmowania grupę z klas I liceum zapraszamy na kolejne wspólne spotkanie w przyszłą niedzielę 11 kwietnia o godz. 19.00.
  8. Serdecznie dziękujemy członkom Caritasu za zorganizowanie zbiórki i paczek dla biednych rodzin z naszej parafii.
  9.  Serdecznie dziękujemy za pomoc i prace przy ciemnicy i Grobie Pana Jezusa s. Elwirze i siostrom felicjankom oraz Markowi Urbaszkowi, Krzysztofowi Lubomirskiemu, Kamilowi Domańskiemu, Bartłomiejowi Zawiślakowi, Darkowi Olszewskiemu, Jackowi Krupińskiemu oraz Tadeuszowi Kondraciukowi. Dziękujemy również całej służbie liturgicznej ministrantom i lektorom za służbę liturgiczną podczas Triduum Paschalnego oraz Bractwu Trójcy Przenajświętszej za udział w procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji Triduum Paschalnego. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa wszystkim kółkom Żywego Różańca oraz wszystkim ofiarodawcom.
  10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Niedzieli, nowego numeru Wiadomości Powsińskich.