Ogłoszenia parafialne - 01.01.2023

01.01.2023

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

1. Dziś rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy. Chcemy oddawać cześć Najświętszej Maryi Pannie
    w tajemnicy Jej Macierzyństwa. W dniu dzisiejszym modlimy się też o łaskę pokoju. Po Mszy świętej
    o godz. 12:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja.
  2. 3 stycznia, we wtorek, o godz. 18:00, Msza święta w intencji śp. Anieli Trefoń, Dyrektor ZSP nr 3
    w Powsinie w 1. rocznicę śmierci.
  3. W piątek obchodzimy Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Święto Trzech Króli. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. Taca  w tym dniu przeznaczona jest na misje. Kredę i kadzidło, będą rozprowadzać ministranci. Kredą, zgodnie z tradycją, naznaczamy drzwi naszych domów pisząc imiona Trzech Króli (KMB), na znak przyjęcia Jezusa do naszego domu. Dochód z kadzidła i kredy przeznaczony jest na fundusz ministrancki. Z uwagi na uroczystość, chorych odwiedzimy wyjątkowo w sobotę, 7 stycznia, od godz. 9:00. Tego dnia, o godz. 12:00, z placu Zamkowego w Warszawie, wyrusza Orszak Trzech Króli. W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału szczególnie Dzieci z Rodzicami.
  4. 7 stycznia przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza o Niepokalanym Sercu NMP
    o godz. 18:00. Po Mszy świętej Adoracja pokutna za Warszawę do godz. 20:30.
  5. W przyszłą niedzielę, 8 stycznia, po sumie spotkanie dla Kół różańcowych. O godz. 18:00 Msza święta w intencji Ojczyzny, a o godz. 19:00, kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. W poniedziałek, 2 styczna rozpoczynamy wizytę duszpasterską w naszej Parafii. Księża od poniedziałku do piątku rozpoczynają kolędowanie od godz. 17:00, w sobotę zaś o godz. 10:00.

Poniedziałek - Bielawa, ul. Powsińska (3 księży).

Wtorek – Bielawa, ul. Lipowa i ul. Ścienna (3 księży).

Środa – Bielawa, ul. Wspólna, całość oraz Zakole (3 księży).

Czwartek - Okrzeszyn (w granicach naszej Parafii oraz Bielawa (blisko Okrzeszyna). (3 księży)

Sobota, od godz. 10:00, Bielawa, ul. Bociania (1 ksiądz.)

Prosimy o podwiezienie księży na kolędę.

Program kolędy (do końca stycznia) znaleźć można w Wiadomościach Powsińskich, na stronie internetowej Parafii i w ogłoszeniach parafialnych.

1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Bazylego Wielkiego
    i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła, we wtorek wspomnienie Najświętszego imienia Jezus.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: nowego numeru Wiadomości Powsińskich, Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Naszego Dziennika.